Proksis Otomasyon ve İletişim Sistemleri

Mata


Fayans Çimentosu Üretimi Otomasyon Sistemi ve Mobil Beton Santrali Otomasyon Sistemi.

Mata firmasına ait Fayans Çimentosu Üretimi otomasyon sistemi, aynı anda üç farklı sistemden üretim yapılabilmesini sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Her sistem birbirinden bağımsız olarak, aynı anda veya farklı zamanlarda üretime başlayabilmekte ve üretim kayıtları bağımsız olarak tutulabilmektedir. Tek bir ekrandan her üç sistem için üretim başlatılarak, yine tek bir ekran yardımıyla tüm sistem izlenip, kontrol edilebilmektedir. Üretim başlatma ve kontrol menüleri kolaylıkla öğrenilebilecek nitelikte olup, sistem durumuyla ilgili animasyonlar, üretim durumu hakkında kullanıcıya görsel bilgi sunmaktadır. Geniş raporlama özelliği bulunan program sayesinde her üç sistem için ortak veya ayrı ayrı üretim ve stok raporu almak mümkündür. Daha önce elle kumanda edilen tesisin, otomasyona geçildikten sonraki bazı kazanımları şöyle özetlenebilir :

*Her üç sistemden aynı anda üretim yapılabilmesi, üretim kapasitesini kat kat artırmıştır. *Hem kayıtlı üretim yapılması sağlanmış, hem de çok geniş raporlama imkanı sunulmuştur.
*PLC kontrolü sayesinde, üretim hataları en düşük seviyeye indirilmiş, malzeme kayıpları önlenmiştir.


Ayrıca firmanın kendi imalatı olan mobil beton santralleri için yurt içi ve yurt dışında otomasyon sistemi kurulumları yapılmıştır.