Proksis Otomasyon ve İletişim Sistemleri

Beton Santrali Otomasyonu

Beton santralinin en yüksek verimlilikte çalıştırılabilmesi için tüm zamanlama ve ağırlık parametrelerine hakim olunabilen bir otomasyon sistemine ihtiyaç vardır.


Otomasyon sisteminin bu gereklilikleri yerine getirebilmesinin dışında uzaktan izlenebilmesi ve kontrol edilebilmesi, muhasebe ve kaynak planlama programlarıyla bilgi alışverişinde bulunabilmesi gerekir.


Yeni versiyon otomasyon sistemi Probeton SQL, tüm bu gereksinimleri karşılamanın ötesinde, işletme performansını ve müşteri memnuniyetini artıracak yazılım modüllerinin de eklenebildiği, genişleyebilen bir yapıya sahiptir.


Yazılım


Probeton SQL:
Beton santrali otomasyonundaki 25 yıllık tecrübe, bu yazılımda hayat buldu. Kullanıcıların isteyebileceği her özellik, fazlasıyla bu yazılımda mevcut. Kendini her an internet’ten güncelleyebiliyor. İleriki ihtiyaçlara bugünden hazır. Üretim bilgilerini internet’e transfer edebiliyor, otomatik olarak SMS ve E-posta gönderiyor. Tüm santrallere ait bilgilere ulaşmak için her biriyle bağlantı kurmak zorunluluğu artık ortadan kalktı. Derlenmiş bilgiler internette, cep telefonunda ve tablet bilgisayarda her an görüntülenmeye hazır.MS SQL veri tabanı aracılığıyla kolay muhasebe entegrasyonu, üretim sırasında metreküp ve reçete değiştirme, son agrega çevrimi biter bitmez ardışık üretim başlatma, ekrandan manuel kullanım, manuel işlemlerin ve iptal edilen üretimlerin kayda alınması, irsaliye kayıtlarında düzeltme, bölme ve birleştirme, arka plana yerleştirilen irsaliye resmi üzerinde kolay form tasarımı, kamyon kantarı entegrasyonu, web izleme, SMS, E-posta gönderimi, kalite kontrol modülü, araç yönetimi yeteneklerinden sadece birkaçı...


 Probeton SQL Broşür

   Video


Donanım

SCHNEIDER M221 PLC:

Ethernet iletişim alt yapılı, modüler, hızlı ve ekonomik bir PLC.

BEIJER 7" OPERATÖR PANELİ (HMI):

7” renkli dokunmatik ekranlı operatör paneli ve yazılımı. Bilgisayar arızası durumunda tam otomatik üretim yapılmasına olanak sağlar.


E-TARTI DİJİTAL AĞIRLIK GÖSTERGELERİ:

Modbus iletişim özelliği sayesinde, kantar ağırlık değerlerini birebir ve hızlı bir şekilde bilgisayar sistemine aktarır. Bilgisayar ve HMI'dan kolaylıkla kalibre edilebilir, operatöre görsel kolaylık sağlar.

MİKSER AKIM KONTROLÜ:

Analog sinyal dönüştürücü ve akım trafosu ile mikser akımı ekranda görüntülenir, kıvam ve mikser doluluğu kontrol edilir.


MASA ÜSTÜ MİNİ KUMANDA PANOSU:


Masa üstüne, bilgisayarın yanına konulabilecek kadar küçük, operatöre kolay manuel kullanım imkanı sağlayan, değiştirilebilir ve eklenebilir standart buton ve lambalara sahip, üzerinde kantar indikatörlerinin de olduğu kompakt ve teknolojik bir kumanda panosu.


GÜÇ PANOSU:

IP54 korumalı ve elektrostatik toz boyalı panolar, 2mm sac kalınlığına ve elektro galvanizli montaj plakasına sahiptir. Schneider ya da Siemens malzeme kullanılmaktadır.


Avantajlar

Eski beton santrali otomasyonlarının yenilenmesi, yeni beton santral otomasyonlarının kurulması ve servis hizmetleri, yukarıdaki bileşenlerin tümü ya da bir kısmı kullanılarak, Proksis’in uzman ve deneyimli teknik ekibi, yurt içi ve yurt dışındaki bayii ağı tarafından hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir.