Proksis Otomasyon ve İletişim Sistemleri

Data Makina


Piliç Eti Üretimi Canlı Kabul Sistemi Uygulaması

Data Makina yükleniciliğinde, Keskinoğlu firması için geliştirilen canlı kabul sistemi, Türkiye'de yaygın olarak kullanılan plastik sepet sistemine göre avantajlara sahiptir. Sistem, temel olarak çelik bir kasanın içine yerleştirilen plastik çekmeceler içinde canlı transferi yapılması prensibine dayanmaktadır.

Özellik ve Avantajlar


- Geliştirilen otomasyon sistemi yardımıyla otomatik boşaltma ve yükleme yapıldığından, canlı kabul bölümünde daha az personele ihtiyaç duyulur.

- Sistem, uzun yıllar kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

- Dolu ve boş kasaların tartımları otomatik olarak gerçekleştirilir.

- Her kasa için o kasanın darası otomatik olarak hesaplanır. Canlı hayvan ağırlığı bulunur. Üreticiye ödeme bu bulunan canlı hayvan ağırlığı üzerinden yapılır.

- Hem konteynırlar hem de içine yerleştirilen plastik sepetler ayrı ayrı yıkanır. Kros kontaminasyon riski en aza indirilir.

- Plastik sepetlerin üstü tamamen açıktır. Bu sayede, piliçlerin plastik sepetin küçük açıklığından çıkarılırken meydana gelebilen kanat kırıkları büyük ölçüde engellenir. Böylelikle hem hayvan sağlığı hem de ürün kalitesi artar.

- Otomasyon sayesinde tüm sistemdeki konteynır, kasa ve sepetler hayvanlarda en az strese yol açacak şekilde hareket ettirilir. Böylelikle ürün kalitesinde de artış sağlanır.